Tani është zyrtare dhe sezoni Bundesliga 2019-20 do të rifillojë më 16 maj me ndeshjet Borussia Dortmund-Schalke, ndërsa mbyllet në 27 qershor.

Lista e ndeshjeve u publikuar këtë pasdite, pasi ka pasur ndryshime dhe nuk do të ketë ndeshje ditën e premte.

Në vend të kësaj, ndeshjet e para pas pandemisë coronavirus do të zhvillohen pasditen e shtunës më 16 maj, duke rifilluar me Javën e 26-të.

Sezoni i Bundesligës do të përfundojë të shtunën në 27 qershor ku pritet të zhvillohen të gjitha 34 raundet.

Orari:

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.