25 futbollistët më të vlefshëm në vitin 2010, listë ikonike

Posted by

Lojtari më i vlefshëm në vitin 2010 ishte superylli i Barcelonës, Lionel Messi i cili u bë lojtari i parë që kap vlerën e 100 milionë eurove.

Messi kryesoi listën ikonike përpara sulmuesit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo i cili ishte vlerësuar në 90 milionë euro.

Xavi, Andres Iniesta dhe Kaka u vendosën përkatësisht të tretë, të katërt dhe të pestë, përcjell lajmi.net.

Cesc Fabregas, Wayne Rooney, David Villa, Fernando Torres dhe Franck Ribery përbënin dhjetëshen më të vlerësuar.

Lojtarët si Steven Gerrard, Frank Lampard, Samuel Eto’o, Sergio Aguero dhe Karim Benzema gjithashtu fituan një vend në mesin e 25 më të mirëve.

Lojtarët më të vlefshëm në 2010:

25. Karim Benzema (Real Madrid) – €35 million

24. John Terry (Chelsea) – €35 million

23. Xabi Alonso (Real Madrid) – €35 million

22. Gerard Pique (Barcelona) – €35 million

21. Sergio Aguero (Atletico Madrid) – €36 million

20. Michael Essien (Chelsea) – €38 million

19. Daniele De Rossi (AS Roma) – €38 million

18. Gonzalo Higuain (Real Madrid) – €38 million

17. Didier Drogba (Chelsea) – €38 million

16. Samuel Eto’o (Inter Milan) – €40 million

15. Arjen Robben (Bayern Munich) – €40 million

14. Wesley Sneijder (Inter Milan) – €45 million

13. Frank Lampard (Chelsea) – €45 million

12. Zlatan Ibrahimovic (Barcelona) – €46 million

11. Steven Gerrard (Liverpool) – €50 million

10. Franck Ribery (Bayern Munich) – €50 million

9. Fernando Torres (Liverpool) – €50 million

8. David Villa (Barcelona) – €50 million

7. Wayne Rooney (Manchester United) – €55 million

6. Cesc Fabregas (Arsenal) – €55 million

5. Kaka (Real Madrid) – €60 million

4. Andres Iniesta (Barcelona) – €60 million

3. Xavi (Barcelona) – €65 million

2. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – €90 million

1. Lionel Messi (Barcelona) – €100 million. /Lajmi.net/ 

Leave a Reply