A do të pensionohet nga futbolli? Vjen përgjigja e Ibras

Posted by

Gazzeta dello Sport gjatë ditës së sotme ka raportuar se sulmuesi suedez do të largohej nga Milano, dhe se ka vendosur të mos e vazhdojë kontratën, e cila përfundon në qershor.

Gazeta më e lexuar italiane vazhdoi se po vinte edhe fundi i Ibrës, duke paralajmëruar pensionimin e tij.

Nuk u desh shumë kohë, dhe Ibrahimovic ka hedhur poshtë këto pretendime.

“Pensionimi? Ende nuk mund të planifikojë asgjë, sepse diçka e re po ndodh çdo ditë. Askush nuk e priste këtë përbindësh, por ne duhet të respektojmë masat dhe të jemi të durueshëm. Ne do të shohim më vonë se çfarë do të ndodhë. Unë nuk kam marrë asnjë vendim ende”, ka deklaruar Ibrahimovic për Rai Sport./Lajmi.net/

Leave a Reply