Çaji i xhenxhefilit nuk është ilaç kundër coronavirusit, mirëpo vazhdoni ta pini

Posted by

Shumë shkrime kanë vërshuar rrjetet shoqërore dhe mediat, bashkë me thashethemet, se si disa kompozime apo vaksina janë ilaç kundër coronavirusit

Nga përzierjet e bimëve deri te xhenxhefili dhe bashkimet e sofistikuara të përftuara kimike, është theksuar se më së miri do të shërojnë simptomat, të cilat vijnë bashkë me infeksionin.

Organizata Botërore e Shëndetësisë i hedh poshtë të gjitha këto dhe thekson se ende nuk është zbuluar ilaçi i sigurt, mirëpo rekomandon të vazhdoni të konsumoni çaj, mjaltë dhe limon në shtëpinë tuaj gjatë kësaj pandemie.

Xhenxhefili është posaçërisht i popullarizuar për shkak të cilësive të veta antipiretike.

Janë të mira edhe përzierjet e tjera të çajeve bimore.

Leave a Reply