Daçiq: Takimi i Këshillit të Sigurimit për Kosovën, i caktuar për 24 prill ende në rend të ditës

Posted by

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha sot se një mbledhje e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën është caktuar për 24 Prill dhe ajo është ende në rend të ditës.

Ai tha për Televizionin Prva se takimi ishte planifikuar sipas një programi të rënë dakord më parë dhe do të bëhej përmes video-konferencës për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Kreu i diplomacisë serbe tha se ende nuk dihet cili do të jetë formati i takimit kur të mbyllet për publikun.

Nga seanca, tha ai, ai ndoshta do të shfaqej vetëm ajo që do të thoshte përfaqësuesi i UNMIK-ut.

Në uebfaqen e Kombeve të Bashkuara, takimi është në program për 24 prill dhe u njoftua si një video-konferencë e hapur për UNMIK-un, transmeton Klan Kosova.

Leave a Reply