Fajon i kërkon Ministrit Vitia që masat e reja të jenë të kufizura në kohë

Posted by

Eurodeputetja Tanja Fajon njoftoi për një bisedë që ajo e pati sot me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia, transmeton Gazeta Express.

Fajon shkroi në Tëitter se i përkrah përpjejket e ministrit për ta luftuar përhapjen e koronavirusit. Me ministrin Vitia, eurodeptetja thotë se janë pajtuar që masat e ndërmarra në Kosovë duhet të jenë në përputhje me të drejtat e njeriut.

Sapo fola me ministrin kosovar të Shëndetësisë, Arben Vitia. Unë përkrah fuqishëm përpjekjet e tij kundër pandemisë Covid 19. Për ta evituar sëmudjen, njerëzit duhet të qëndrojnë në shtëpi. Ne u pajtuam që të gjithë masat duhet të jenë të kufizuara në kohë dhe në linjë me të drejtat themelore”, ka shkruar Fajon.

Ministri Vitia nisur nga kjo javë ka caktuar masa të reja të kufizimit të lë

Leave a Reply