Gashi thotë se Kurti provokoi prishjen e Qeverisë: Kishin paaftësi në tri gjëra

Posted by

Arben Gashi i LDK’së, sonte në Debat Plus ka thënë se Albin Kurti provokoi rrëzimin e Qeverisë duke shkarkuar ministrin e LDK’së, Agim Veliun, transmeton Periskopi.

‘’Ishte heqje dore prej Qeverisë. Paftësi dhe njohuritë për menaxhimin e Covid 19, rreziku i madh me krizën ekonomike dhe paaftësia dhe mungesa e dëshirës me menaxhu me bisedimet me SHBA’’, ka thënë ai.

‘’Hyrja në një situatë të a kry të një nxitjeje të një lufte me SHBA, pa nevojë. Ka vepru gabimshëm Kurti’’/PERISKOPI/

Leave a Reply