Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar sot komunën e Skenderajt dhe ka takuar kryetarin e kësaj komune, Bekim Jasharin me të cilin ka biseduar rreth situatës së krijuar si pasojë e përhapjes së coronavirusit.

Jashari këtë e ka bërë të ditur përmes një poastimi në Facebook, ku ka thënë se me Kurtin janë marrë vesh për unitet, pa dallime, në mënyrë që të dilet më lehtë nga gjendja e krijuar me COVID-19.

“Sot prita në takim Kryeministrin në detyrë, Albin Kurti si dhe Ministren në detyrë të Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilija Redžepi, të cilët i informova rreth gjendjes aktuale në Skenderaj dhe për masat që kemi marrë në parandalimin e pandemisë COVID-19”,shkruan Jashari.

Ai tha se ka njoftuar Kurtin dhe ministrenë detyrë të Administrimit të Pushtetit Lokal për masat që kjo komunë ka ndërmarrë për parandalimin e përhapjes së virusit.

“Me Kryeministrin Kurti biseduam shumë gjera që po na preokupojnë rreth pandemisë COVID-19, po ashtu u dakorduam që të kemi unitet mes vete, pa dallime, në mënyrë që të dalim sa më lehtë nga kjo gjendje në të cilën jemi. Gjatë këtij takimi u bëmë thirrje qytetarëve për respektim të këshillave të Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës si dhe të institucioneve të tjera”,shkruan tutje Jashari. /Telegrafi/

Sot prita në takim Kryeministrin në detyrë, Albin Kurti si dhe Ministren në detyrë të Administrimit të Pushtetit Lokal,…

Publicată de Bekim Hamëz Jashari pe Marţi, 14 aprilie 2020

By admin

Leave a Reply