Makarona me spinaq dhe bizele: Ky racion i mrekullueshëm përgatitet për 10 minuta!

Posted by

Po ju japim recetën shumë më të thjeshtë seç keni pasur ndonjëherë për kënaqje me kafshata të shijshme

Përbërësit:

– 100 g makarona;
– 2 lugë jogurt;
– një grusht spinaq të freskët;
– lëng të gjysmë limoni;
– 3 – 4 lugë bizele;
– vaj ulliri;
– piper;
– kripë.

Përgatitja:

Zieni makaronat në ujë të njelmët, kulloni dhe ktheni në enë.

Shtoni jogurtin, një lugë vaj, lëngun e limonit, bizelen, spinaqin, kripën dhe piperin.

Përzieni dhe shërbeni.

Leave a Reply