Marcos Llorente e emëron qenin e tij ‘Anfield’ një muaj pasi Atletico e eliminoi Liverpoolin nga Liga e Kampionëve

Posted by

Marcos Llorente ka thumbuar së fundmi Liverpoolin në një mënyrë që tifozëve të The Reds nuk do t’u pëlqejë aspak.

Atletico Madridi e kishte fituar takimin e parë 1-0 ndaj skuadrës  angleze në Wanda Metropolitano, derisa në të dytën ishin edhe më spektakolar.

Përballja që u zhvillua në fillim të muajit mars në Anfield Road përfundoi 3-2, duke bërë që Roji Blancos të kalonin në çerekfinale.

Por, një muaj më vonë – Marcos Llorente ka vendosur t’i thumbojë lojtarët e Liverpoolit dhe Jurgen Kloppin, duke e emëruar qenin e tij sipas stadiumit të skuadrës angleze ‘Anfield’.

Kujtojmë se spanjolli kishte barazuar shifrat në 22 me dy gola të realizuar nga ai, derisa Alvaro Morata e kishte përmbysur epërsinë e vendasve. /Telegrafi/

Leave a Reply