Një futbollist bujar si Salah – Ndihmoi me ushqim e maska banorët e fshatit të tij në Egjipt

Posted by

Ylli i Liverpool-it, Mohamed Salah ka dhuruar mijëra ton me ushqim dhe mish të freskët për të ndihmuar banorët në fshatin e tij në Egjipt, pasi ata po kalojnë kohë të vështirë gjatë pandemisë së koronavirusit, përcjell Periskopi.

Salah dërgoi furnizimet me ushqim në fshatin e tij të lindjes, Nagrig, afër qytetit të Basyoun, si dhe nuk munguan këshillat sensibiluzuese për t’u mbrojtur nga pandemia.

Ai shtoi se  banorëvë të fshatit iu kanë shpërndarë edhe maska  për të luftuar përhapjen e virusit, i cili ka shkaktuar 205 vdekje në Egjipt.

Salah ka postuar edhe fotografi nga shtëpia duke ushtruar për ta mbajtur formën trupore më solide. /Periskopi.com/

Salah also posted an Instagram selfie in his gym gear as he worked out at home on Saturday

Leave a Reply