“Prishtina” – Kënga që po bën namin / Hiti i ri i Gold AG dhe Albina Kelmendit (VIDEO)

Posted by

Mbi dy milionë klikime për vetëm disa ditë ka rritur hiti më i ri i reperit nga Prishtina, Arian Agushi i njohur si Gold AG në bashkëpunim me një nga zërat më të fuqishëm të muzikës shqiptare, Albina Kelmendi. “Prishtina” titullohet kënga me tekst të shkruar nga vetë Arian Agushi. Për muzikën është kujdesur Arian Agushi dhe Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi është bërë nga Genc Prelvukaj. Videoklipi i këngës është realizuar në Prishtinë./in7.tv/

Leave a Reply