Shërohen edhe katër pacientë nga coronavirusi në Maqedoni

Posted by

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë ditës së sotme nga Klinika për Sëmundje Infektive janë shëruar tre pacientë (dy nga Tetova dhe një nga Kumanova), të cilët në dy testet e fundit kanë dalë negativ nga coronavirusi.

Gjithashtu negativ në dy testet e fundut ka rezultuar edhe një pacient nga Shkupi, i cili është kuruar në kushte shtëpiake, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Me katër rastet e sotme që janë shëruar, numri i përgjithshëm i tyre shkon në 41.

Ndërsa nga ana tjerët pacientët që sipas Ministrisë së Shëndetësisë e kanë humbur jetën nga coronavirusi, është 32.

Ndryshe, gjithsej të infektuar nga Covid-19 deri tani janë regjistruar 711 persona./Telegrafi/

Leave a Reply