Brekët 200 euro dhe 1 kg ari në qafë, Shenki Versaçe çmend mediat serbe

Posted by

Shqiptari Shenki Maslani, i njohur më mirë si “Shenki Versace”, fitoi famë në rajon si një shqiptar nga Maqedonia e Veriut, i cili është aq i fiksuar pas “Versace”, sa që shpenzoi 1 milion euro të tërë në mënyrë që gjithçka në shtëpinë e tij të kishte brandin nga kjo markë e famshme italiane.

Tani ai është shumë aktiv në Tiktok dhe është sërish në sy të publikut. Ky djalë konsiderohet si një nga shqiptarët më të pasur në Ballkan dhe ka një kafene, e cila gjithashtu është e gjitha në stilin “Versace”.

Ai tregoi se si u dashurua me markën Versace, ku blen rrobat, por edhe mobiljet dhe çfarë zotëron… Po ashtu, tregoi edhe për një karrige të projektuar posaçërisht për të, të veshur me ar, ku shkruhej fjalët “Mbreti”.

“Unë e kam dashur markën Versace që nga viti 2009. Unë kam një shtëpi në fshatin Araçinovë, këtu afër Shkupit, dhe e gjitha është e markës Versace. Rrobat e mia janë gjithmonë Versace. Garderobën e marr në Itali dhe Belgjikë. Dhe ari që kam është i gjithi me vulën Versace dhe kam rreth pesë kilogramë bizhuteri të markës.”

Meqë ra fjala, Shenki zotëron më shumë se 400 palë atlete të kësaj marke, ndaj ka dhoma të veçanta për to.

“Unë paguaj 540 euro për një palë pantofla. Rrobat e mia nuk janë të lira, por çfarë mund të bëj kur i dua? Më pëlqen të shpenzoj për rroba, më sjellin shoqet dhe kombinimi im i preferuar është i zi dhe “gold”.”

Shenkin e pyetëm para disa vitesh se cili është burimi i të ardhurave të tij, duke qenë se ka kaq shumë para e ai tha se shet makina e kështu fiton të ardhurat. Madje tregoi se si shkon një ditë në jetën e tij.

Zgjohem rreth orës 12, kështu që rreth orës 14 vij këtu në kafenenë time, në qendër të Shkupit. Shkoj në parking, jam kudo për një kohë të shkurtër, mbaroj atë që duhet të bëj dhe më pëlqen.”

Paratë, ai di t’i shpenzojë, duke bërë edhe shumë udhëtime.

Nuk jam i kufizuar nga koha, ndaj nuk planifikoj as udhëtime. Nëse ulemi këtu bashkë dhe themi – le të shkojmë në Greqi për fundjavë, thjesht ngrihem dhe shkoj. Kështu e kaloj kohën. Më pëlqen të udhëtoj, të shkoj në vende të bukura. Unë jam në Greqi pothuajse çdo fundjavë.”

Meqë ra fjala, edhe pse Shenki është një adhurues i madh i jetës së natës dhe për këtë arsye i pëlqen të vizitojë klubet e natës, ai na tregoi se nuk pi fare.

“Nuk më pëlqen alkooli. Nuk ka nevojë për këtë. Kur dal jashtë, porosis gjithmonë një pije energjike dhe gjithashtu më pëlqen të shkoj nargjile. Unë nuk pi fare alkool. Unë i dua femrat serbe. Gratë serbe janë të bukura. Janë femrat më të bukura. Kam udhëtuar nëpër botë, por nuk kam parë ndonjëherë bukuroshe të tilla.”