Bisedimet midis delegacioneve ruse dhe ukrainase kanë filluar në një vend të pazbuluar, në kufirin me Ukrainën.

Një videoklip i shkurtër tregoi delegacionin ukrainas duke hyrë në një sallë konferencash ku ishte ulur delegacioni rus. Të dy ekipet shtrënguan duart përpara se të uleshin për të filluar bisedimet e tyre.

Ky është raundi i dytë i bisedimeve.

Këshilltari presidencial ukrainas Mykhailo Podolyak gjithashtu shkroi në Twitter se çështjet kryesore në agjendë janë armëpushimi i menjëhershëm dhe korridoret humanitare për evakuimin e civilëve nga fshatrat.

By atdheu1