Nga Elsa, Albina Kelmendi te Fifi, zbulohen këngëtarët pjesëmarrës në Festivalin e RTSH-së

Posted by

Pak javë para nisjes së Festivalit të 61-të të Këngës në RTSH, janë konfirmuar tashmë 26 emra të njohur të muzikës shqiptare që do të konkurrojnë për vendin fitues dhe njëri prej tyre do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision Song 2023” që do të mbahet në Britaninë e Madhe.

Në garë janë 22 këngëtarë dhe 4 grupe muzikore, ku ndër ta është Fifi, Evi Reçi, Elsa Lila e plotë artistë të rinj.

Lista e këngëtarëve dhe titujt e këngëve:

Artisti Kënga

2 Farm Atomike

Alban Kondi & Lorela Karoshi Melodi

Albina Kelmendi Duje

Anduel Kovaçi Malli

Arsi Bako Sonte dua të jem me ty

Melodajna Mancaku Gjysma e zemrës sime

Elsa Lila Evita

Enxhi Nasufi Burrë

Erma Mici Kozmosi i dashurisë

Evi Reçi Ma kthe

Fabian Basha Një gotë

Fifi Stop

Franc Koruni Në pritje

Genti Hoxha Ajër

Gjergj Kaçinari Dje

Luna Causholli Jetën ta fal

LYNX Nëse ke besim

Manjola Nallbani Dua

Permit of Stay Fobia

Petrit Çarkaxhiu Emri yt mirësi

Rezearta Smaja N’Eden

Rovena Dilo Motit

Sara Kapo Para teje

Serxhio Hajdini Vështirë

Urban Band Në çdo hap

Vanesa Sono Aroma jonë