Pamjet të shkatërrimit të uraganit Ian në Florida treguan stuhitë duke goditur shtëpitë në Fort Myers të mërkurën me erëra të furishme dhe reshje të pandërprera të shiut.

Një video e publikuar në Storyful tregon ujërat e përmbytjeve duke gëlltitur shtëpi të tëra në një zonë të tërë të qytetit të goditur.

Zonat bregdetare të qytetit me 85 mijë banorë u pushtuan shpejt nga stuhia historike, me disa struktura të zhytura plotësisht në ujë dhe të tjerat duke u larguar.

Një shtëpi në video duket se është shembur në një grumbull rrënojash, raporton NYPost.

By admin01