Policia ka arrestuar një shkupjan, pasi tek i njëjti ka gjetur armë me municion, dhe para.

Nga MPB thonë se pas dokumentimit të rastit, kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.

“Me datë 09.09.2022, në ora 16:45, në rrugën “Gjorgi Dimitrov”, zyrtarë policorë kanë liruar nga liria V.I.(33) nga Shkupi. Tek ai u gjet një pistoletë tip “Crvena Zastava”, kalibër 7.65 mm, një karikatorë me pesë fishekë dhe një sasi e madhe e parave. Ai u arrestua dhe u ndalua në Stacionin e Policisë së Kisella Vodsë”, thonë nga MPB

By admin01