Rusia thotë se ka marrë edhe një qytet tjetër në Ukrainë, ja cilin

Posted by

Ministria ruse e mbrojtjes thotë se trupat kanë hyrë në qytetin ukrainas të Melitopol pa rezistencë, raporton agjencia ruse e lajmeve Tass.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha më herët se kishte lu*ftime të ashpra në qytet.
Melitopol, një qytet me rreth 150,000 banorë, ndodhet në juglindje të Ukrainës, afër Krimesë dhe Detit Azov.

Ndërkohë, bom*bardime të rënda janë dëgjuar edhe në kryeqytetin ukrainas, Kievin, i cili shpalli dje shtetrrethimin.