Aktorja, regjisorja dhe shkrimtarja Josephine Melville ka vdekur në prapaskenë pasi luajti në një shfaqje.

61-vjeçari vdiq pasi luajti në një shfaqje të “Nine Night”, thanë përfaqësuese nga Nottingham Playhouse.

Përfaqësues nga Teatri thanë se ajo u trajtua nga mjekët ndihmës dhe një anëtar i audiencës i kualifikuar mjekësor, por vdiq në vendngjarje.

“Me pikëllim të thellë njoftojmë se mbrëmë aktorja Josephine Melville ndërroi jetë në prapaskenë në Nottingham Playhouse pas shfaqjes së shfaqjes Nine Night, në të cilën ajo po performonte. Mendimet dhe ngushëllimet tona të thella janë me familjen dhe të dashurit e saj”, u tha në deklaratën në Twitter nga Nottingham Playhouse.

E lindur në Essex, meritat e saj të aktrimit përfshinin pjesë në “EastEnders”, “The Bill” dhe ‘Casualty’ së bashku me disa role teatrale.

By admin01