Tashmë është kthyer në traditë që pas fitores së Milanit të mos mungojë festa e çmendur e Tiziano Crudelli-t. Gazetari italian është një tifoz i madh i kuqezinjve dhe i përjeton me shumë pasion ndeshjet e tyre.

Triumfi në derbin e sotëm është shoqëruar me ulërimat e çmendura të Crudelli-t në studion televizive. Edhe pse në një moshë madhore, komentatori italian feston si fëmijë çdo gol të shënuar prej Milanit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

 

By IZ