Albin Kurti sot e feston ditëlindjen – kjo është mosha e tij

Posted by

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot nga kabineti i kryeministrisë e festoi ditëlindjen e tij të 48-të.

Ai ka lindur më 24 Mars të vitit 1975.

Albin Kurti është kryeministër i Kosovës prej zgjedhjeve të 14 shkurtit 2021 të cilat i fitoi bindshëm me 50.28% të votës popullore dhe që është rezultati më i mirë i arritur ndonjëherë nga subjektet politike në Kosovë.