Dyshime të reja/ Ja nga mund të jenë autorët e veprës në Çarshi të Vjetër?

Posted by

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së sotme ka dhënë detaje shtesë nga ngjarja e mbrëmshme afër Kalasë së Shkupit.

Nga MPB bëjnë të ditur se kryerësit e aktit janë 5 persona, të veshut në të zezë dhe me maska në fytyrë, ndërsa MPB gjithashtu sot konfirmon se vetura me të cilën transportoheshin aktorët e veprës është gjetur në Orizare të Epërme në Shkup.

Ndërkohë disa gazetarë dhe mediume maqedonase duke u bazuar në informacione jozyrtare në MPB, kanë njoftuar se para se të kryejnë vra sjen, autorët kanë shkyçur kamerat e lokalit.

Sipas tyre, kjo ngre dyshimin se bëhet fjalë për profesionistë, të cilët ndoshta nuk janë nga Maqedonia e Veriut./Lideri.mk