Foshnja dymuajshe e mbuluar nën rrënoja në Turqi shpëtohet pas 130 orësh (VIDEO)

Posted by

Një video e shpërndarë nga një përdorues në Twitter thotë se një foshnjë dymuajshe e mbuluar nën rrënoja në Turqi u shpëtua pas 130 orësh.

Sipas Al Jazeera-s, 16 foshnja u transferuan nga epiqendra e tërmetit, Kahramanmaras në kryeqytetin Ankara, nga autoritetet turke.

Të gjithë këto foshnja janë identifikuar por autoritetet nuk kanë mundur të kontaktojnë familjet e tyre.

Ndryshe numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi dhe Siri ka shkuar mbi 25 mijë, lëkundjeve të mëdha të hënën.