Besoni ose jo? Ky shtet i Ballkanit përfshihet nga reshjet e borës!

Posted by

Pjesa veriore e Sllovenisë eshte kapluar sonte nga bora, informon Monitor.mk. Në shumë vende, temperaturat ranë me dhjetë ose më shumë gradë Celsius në pak më shumë se një orë. Në luginat e larta ne alpe, shiu tashmë është kthyer në borë. Ndër të tjera borë bie në Rateçe dhe Planicë ku pritet të bjerë 5 deri në 10 centimetra borë./Monitor.mk