Vuçiq: Ali Ahmeti, miku jonë është figura e shqiptarëve, Albin Kurti të mos ndërhyjë në Maqedoni

Posted by

Albin Kurti dëshiron të qeverisë edhe në Maqedoninë e Veriut. Kështu është shprehur t presidenti serb Aleksandar Vuçiq, në një prononcim për mediat serbe nga Nju Jorku.

Vuçiq theksoi se synimi i kryeministrit të Kosovës është që ta mposht BDI-në dhe pas zgjedhjeve parlamentare të jetë pjesë e qeverisë në vend, përcjell 36o

“Ai dëshiron të qeverisë edhe Maqedoninë e Veriut. Po, seriozisht, ai dëshiron ta mposhtë Ali Ahmetin dhe BDI-në për të sunduar në Maqedoni pas zgjedhjeve të majit”,ka thënë Vuçiq.(INA)