Gashi: Qeverisja e Vetëvendosjes është e varur nga llajkat e Facebook-ut

Posted by

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se Vetëvendosje ka pasur si pasqyrë të qeverisjes llajkat në Facebook.

Gashi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se koncepti i marketingut duke parë llajkat në Facebook e ka dëmtuar funksionimin e qeverisë.

“Ata qëndrojnë duke parë llajkat në Facebook. Kush po komenton e si po komenton dhe qeverisin nga Facebook-u. Ashtu nuk qeveriset”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së thotë se ky koncept mund të vlejë për opozitën por në momentin që vjen në qeveri gjërat duhet të ndryshojnë.

“Vendimet kryesore janë antipopullore [anti populiste]”.

“Paranoja e tyre ka qenë se në ditën që largojmë taksën Serbia e merr një pjesë të territorit të Kosovës”, tha ndër të tjera Arben Gashi./Telegrafi/

Leave a Reply