Ministrja Haradinaj, Fitore Pacollit: Vëllai yt bën propagandë kundër UÇK-së

Posted by

Mbledhja e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë po mbahet me shumë polemikash në mes të deputetes së VV-së Fitore Pacolli dhe kryediplomates kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla.

Kjo e fundit ka akzuar vëllain e Pacollit se linçon njerëzit nëpër rrjete sociale.

“A ka ma turp… E keni lënë misionin pa asnjë diplomat. Me qëllim që mos mi lan njerëzit tonë që janë hero të këtij vendi, kanë dhënë shumë për këtë vend, dhe me qëllim që kanë me shku atje, e keni defunksionalizu.

Vëllai jot udhëheq propagandë, duke indokridu. Kundër UCK-së, njerëzve të Kosovës. Vëllai jot e bën një punë të cilën nuk duhet me bë”, është  shprehur ajo. /Indeksonline/

Leave a Reply