E keni ditur? Ky është shqiptari më i pasur në botë / FOTO

Posted by

Pasuria e tij është më shumë se tre miliardë dollarë, ndërsa numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës. Nazif Destani është vëllai i aktorit të njohur Blerim Destani. Pasuria e tij i kalon tre miliardë dollarë dhe ai konsiderohet si shqiptari më i pasur në botë, shkruan ‘mapo’.

Nazifi nuk është person publik, pasi është shumë i rezervuar me kamerat. Megjitahtë ai ishte i pranishëm në festën e 20-vjetorit të emisionit “Opinion” moderuar nga Blendi Fevziu, përcjell albinfo. Babai i tij është Lazim Destani dhe është president i “Ecolog International”, që gjithashtu ka në pronësi klubin e futbollit Shkëndija nga Tetova. Nazif Destani është biznesmen i suksesshëm, që numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës.