Autobusi nga Tetova aksidentohet në Itali/ Ndërron jetë shoferi dhe lëndohen 12 udhëtarë

Posted by

Autobusi nga Tetova aksidentohet rëndë në Itali, ndërron jetë shoferi dhe lëndohen 12 udhëtarë

Një aksident i tmerrshëm autobusi ka ndodhur sot në Itali, në të cilin ka humbur jetën shoferi, shtetas i Maqedonisë, si dhe kanë mbetur të lënduar 12 pasagjerë, po ashtu shtetas të Maqedonisë.

Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Punëve të Jashtme. Sipas informacioneve, aksidenti ka ndodhur në autostradën mes qyteteve Ascoli Piceno dhe Ancona në Itali.

“Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut është njoftuar përmes Ambasadës në Romë se sot në autostradën mes qyteteve Ascoli Piceno dhe Ankona në Itali, ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin është përfshirë një autobus i një agjencie turistike nga Maqedonia e Veriut. , dhe drejtuesi i mjetit ka ndërruar jetë në vend autobusi, me inicale R.I. Dhe (1965) shtetas i Maqedonisë së Veriut, ndërsa të lënduar lehtë kanë mbetur 12 pasagjerë, po ashtu shtetas tanë.

Ministria, nëpërmjet Ambasadës në Romë, mbetet në komunikim të vazhdueshëm me institucionet kompetente italiane, të cilat po punojnë për zbardhjen e plotë të rastit”, thuhet në MPJ./pacensure