Ikin ditët e nxehta – ja dita kur rikthehen rreshjet e shiut

Posted by

Ikin diten e nxehta ne vendin tone dhe pritet qe temperaturat te ulen nga dita e Diele. Dita e shtune eshte dita e fundit me mot te nxehte dhe temperaturat do te pesojne ulje.

E diela pritet te kete reshje te lehta shiu ne vende malore dhe temperaturat te shkojn nga 28 deri 30 grade.

Ditet e fundit e shtatorit pritet te jene me te fresketa dhe muaji tetor pritet te jete me mot te freseket dhe reshje shiu ne te gjithe vendin.